Omsendbriewe

OMSENDBRIEF 34 VAN 2019

TWEEDEHANDSE KLEREBANK

ITEM

GROOTTE

PRYS

Skoolhemde

41, 43, 44

Gratis

Grys kortbroek

74, 32, 36, 92, 100, 102, 104, 106, 108, 110

R35

Skooltrui

92, 97, 102

R20

Pullover

46

Gratis

Skoolsokkies

M

R10

Swart oefenbroek

S, L, XL

R25

Swart oefenhemp

S

XS

4XL

Gratis

R20

R15

Wit oefenhemp

XL, 3XL, 4XL

R30

Sweetpakbaadjie

3XS, XS, 2XL

R50

Sweetpakbroek

XS, 2XL

R50

Wit krieketbroek

XL

R60

Rugbytrui

2XL

R25

Rugby oefentrui

XL

R15

Kontak my by This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. of 072 844 1104.

KLEREWINKEL (PêREL SPORT)

Die klerebank sal elke Dinsdag tot en met Dinsdag 12 Novenber 2019 normale tye oop wees:  17:00 – 17:30.

Daarna sal nuwe ouers geakkommodeer word.  Indien daar enige navrae is, kan u my gerus kontak by 021 872 9661.                                                                                                            Pierre Schoeman

GRAAD 9 OUERAAND:  DONDERDAG 24 OKTOBER 2019

Ons herinner alle graad 9’s en hul ouers aan die oueraand op 24 Oktober om 18:30.  Tydens die geleentheid sal u meer duidelikheid kry oor die vakkeuses van graad 10.

                                                                                                                                          Marilize Jordaan

BEGROTING 2020

Op ‘n spesiale vergadering van die Beheerliggaam op Vrydag 4 Oktober 2019, is die skoolbegroting, soos deur die finansiële komitee voorgelê, goedgekeur.  Dit is ter insae by die finanskantoor.  Hierdie begroting sal slegs van krag wees indien die ouers op Vrydag 25 Oktober om 12:30 in die skoolsaal dit ook goedkeur.  Ons doen asseblief ‘n beroep op ons ouers om hierdie belangrike vergadering by te woon.                                                                                                                            Irma Greyling

GELD

2019

2020

%-VERHOGING

Skoolfonds

R27 555

R30 600

11%

Losiesgeld

R32 160

R34 080

6%

TOTAAL

R59 715

R64 680

8,5%

 

LEERDERS WAT SKOOL AAN EINDE VAN 2019 VERLAAT

Indien u seun die skool aan die einde van die jaar verlaat, moet u ons asseblief per e-pos laat weet sodat ons die getalle vir volgende jaar kan finaliseer.  Indien u seun weggaan, maak hy weer plek vir ‘n ander seun wat bitter graag in Boland Landbou wil wees.  Ons wil graag seker maak dat ons beplanning vir 2020 reg is.  E-pos na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

NOVEMBEREKSAMEN

Neem asseblief kennis dat ons leerlinge se eksamen op 5 November begin.  Hul laaste vak is op Vrydag 22 November en hulle sal daardie dag om 12:00 verdaag.

GEDRAGSKODE

Die SA Skolewet bepaal dat die beheerliggaam van 'n openbare skool 'n gedragskode vir leerders moet aanvaar ná oorleg met leerders, ouers en opvoeders van die skool.  Aangesien ons in 'n veranderende wêreld leef, is dit noodsaaklik om gereeld die bestaande gedragskode te hersien.  Ons bestaande gedragskode, met voorgestelde veranderings word hierby aangeheg vir die kennisname en/of kommentaar van ons ouers.  Ouers is welkom om teen Vrydag 25 Oktober 2019 kommentaar per e-pos te lewer, wat vir oorweging aan die skoolbeheerliggaam voorgelê sal word voor aanvaarding.  Kommentaar kan aan my by This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. gestuur word.                             Johan Moolman

SPORT

TENNIS

SPAN

OPPONENT

UITSLAG

PRESTASIE

o.19C

Bridge House

Verloor 1 - 5

Pieter Kotze           8 - 3

o.19A

Stellenbosch

Verloor 0 - 6

 

o.15B

Parel Vallei

Gelykop 3 - 3

Wen (28 – 26)

Marcus Naudé       6 - 2

Derick Joubert       6 - 4

JD van Deventer en Derick Joubert wen dubbels 6 - 4

                                                                                                                                           Ronél Bernardo

ATLETIEK

Die afgelope naweek het ons top 10-atletiekspan aan Hoërskool Outeniqua se Top 10-atletiekbyeenkoms deelgeneem en pragtige uitslae behaal.  Die uitslae was as volg:

NAAM

OUDERDOM

ITEM

PLEK

Emile Geyser

o.16

200m

400m

2

4

Aldo Rautenbach

o.17

800m

1 500m

1

1

Freddie Dreyer

o.15

300mH

100mH

5

3

Hannes van Wyk

o.15

Hamergooi

3

Connie Nieuwoudt

o.15

Hamergooi

2

Stefan du Preez

o.15

Driesprong

Hoogspring

3

2

Dieter Mohr

o.16

Diskus

Gewigstoot

2

6

Schalk van Schalkwyk

o.16

Gewigstoot

Diskus

4

3

Dale Martin

o.14

100m

200m

400m

2

2

3

Bernardo Diedericks

o.14

Verspring

Spiesgooi

3

3

Die Spanuitslae van die seunsafdeling was as volg:

  1. Oakdale
  2. HJS Paarl
  3. Boland Landbou
  4. Paul Roos              Marnitz Jacobs

KRIEKET

KRIEKETUITSLAE:  11 - 17 OKTOBER 2019

SPAN

OPPONENT

PRESTASIE HLB

PRESTASIE OPPONENT

INDIVIDUELE PRESTASIE

FINALE UITSLAG

o19A

Somerset College

50 Beurte

12 Oktober

122/10

216/10

Rudnicht Moses 34

Jurian v Santen 3/38

SC wen met 94 lopies

o15A

Somerset College

50 Beurte

12 Oktober

155/7

154/10

Rohan Bezuidenhoudt 4/33

Jacobus v Niekerk 63*

Boland wen met 3 paaltjies

19B

HJS 19D

 

15 Oktober

78/10

160/5

Daniel de Kock

Canan Moodie 1/24

HJS wen met 82 lopies

19C

HJS 19E

20 Beurte

15 Oktober

104/9

105/8

Boeta Moolman 46 & 3/15

HJS wen met 2 paaltjies

15B

HJS 14D

20 Beurte

16 Oktober

167/4

45/10

Reuben Joubert 45

Wian Jongsma 2/5

Boland wen met 122 lopies

19B

Parel Vallei

20 Beurte

16 Oktober

125/6

43/10

Jaco Wiehahn 27

James Barnard 5/9

Boland wen met 82 lopies

                                                                                                                                           Handró le Roux

 

J N B VAN COLLER

Wnd SKOOLHOOF

2019-10-18