Omsendbriewe

OMSENDBRIEF 12 VAN 2019

VRL 2019

Geluk aan die volgende seuns wat verkies is tot die VRL vir 2019.  Sterkte met die verantwoordelik-heid.

Graad 8

Alru Gouws

Jaco Steyn

Nicus van Coller

Daar moes ook ‘n gr 10-leerder verkies word in die plek van ‘n VRL-lid wat die skool verlaat het.

Gr 10

Jurian van Santen                                                                                                              Hein Jordaan

VOORKOMS

Ons doen gereeld hare-inspeksies.  Indien enige leerder se hare nie volgens die beleid van die skool is nie, sal die leerder dit dieselfde dag volgens die beleid van die skool moet sny.  Baie dankie dat ons in hierdie verband op u kan staatmaak.  Eerskomende Dinsdag sal ‘n inspeksie gehou word.

                                                                                                                               Schoeman du Preez

SKUURDANS

Die jaarlikse skuurdans vind plaas op Vrydag 31 Mei in die skuur op die plaas.  Vanjaar gaan die formaat ‘n bietjie verander en die vorm van ‘n spitbraai aanneem.  Die spitbraai gaan bestaan uit ‘n broodtafel, skaap en vark gespit met aartappels, slaai en nagereg.  Desmond Wells is die gaskunstenaar wat vir ons die musiek gaan maak.  ‘n Kontantkroeg is beskikbaar en die funksie is ten bate van die matriekafskeid.  Die koste beloop R175 per persoon.  Kaartjies is by Lucia by die finanskantoor beskikbaar.  Kaartjies se geld kan elektronies na die skoolrekening oorbetaal word.  Verwysing:  Van + Skuurdans.  Die kaartjies moet voor die tyd by Lucia afgehaal word.

                                                                                                                             Johan van der Merwe

OVERBERG AGRI BOLAND LANDBOU WYNVEILING 2019

Ons hou ‘n fondsinsamelingsgeleentheid by

Boland Landbouskool op Donderdag 06 Junie 2019.

Die doel van hierdie funksie is om geld in te samel vir die ontwikkeling van sport by Boland Landbouskool.

KOSTE

R3 000 per tafel (10 x R300)         20 tafels beskikbaar

TYD

18:30

PLEK

Boland Landbouskool – Boland Sentrum

DRAG

Semi-formeel

ALGEMEEN

Gasspreker:  Dr Jan Boland Coetzee

                       Veiling van wyne en sportitems

                       Driegang maaltyd

Kontak Oloff Bergh by 084 620 3981 om ‘n tafel te bespreek.

Indien daar ouers is wat vir ons kan help met wyn en/of ander skenkings vir hierdie geleentheid, sal ons dit baie waardeer.

By voorbaat dank.  Oloff Bergh

GR 11-OUERS  EN -LEERDERS:  MATRIEKAFSKEID

Elke graad 11-leerder moet asseblief R400 in die skoolfondsrekening inbetaal.  Gebruik asseblief u seun se naam + MX-afskeid as verwysing .                                                   Johan van der Merwe

SPORT

RUGBY

  1. UITSLAE vs RONDEBOSCH

BOLAND LANDBOU vs RONDEBOSCH

13 APRIL 2019

       SPAN

   TELLING

         SPELER VAN DIE WEDSTRYD

o.14D

   26 – 5

Jayden Terblanche

o.14C

     0 – 17

JD van Deventer

o.14B

   20 – 10 

Johan Koekemoer

o.14A

   35 – 6

Dale Martin

 

 

 

o.15C

   22 – 26 

Divan Burger

o.15B

     0 – 10 

JC Nothnagel

o.15A

   11 – 29 

Faasen Laubscher

 

 

 

o.16C

   34 – 0

Jaccus Pretorius

o.16B

   41 – 0

Niel Brink

o.16A

   13 – 18

Jaco Wiehahn

 

 

 

O.19F

   32 – 0

Danie Stemmet

O.19E

   45 – 5

JC Visser

O.19D

   12 – 7

Behan de Kock

O.19C

   35 – 5

James Coetzee

O.19B

   36 – 5

Jason Roux

O.19A

   26 – 36

Jacques Mostert

 

  1. BEPALINGS vs TYGERBERG EN PAULUS JOUBERT

BOLAND LANDBOU vs TYGERBERG EN PAULUS JOUBERT

SATERDAG 27 APRIL 2019

A-VELD   PAARDEBERG

B-VELD   GROENBERG

o.16A vs TYG o.16A

09:30

   o.16B vs PJ o.16A

08:20

o.19B vs TYG o.19B

10:40

o.19C vs TYG o.19C

09:30

o.19A vs TYG o.19A

12:00

o.15A vs TYG o.15A

10:40

 

C-VELD   TAFELBERG

D-VELD   PAARLBERG

o.19D vs PJ o.19A

08:20

o.14B vs TYG o.14B

08:20

o.19E vs PJ o.19B

09:30

   o.15B vs PJ o.15A

09:30

 

10:40

o.14A vs TYG o.14A

10:40

 

E-VELD   KASTEELBERG

o.15C vs TYG o.15B

08:20

   o.14C vs PJ o.14A

09:30

 

 

J N B VAN COLLER

Wnd SKOOLHOOF

2019-04-18