Omsendbriewe

OMSENDBRIEF 20 VAN 2018

MERIETELYS MAARTEKSAMEN

Die volgende leerders het goed presteer tydens die Junie 2018 eksamen en is onder die toptien kandidate van hul onderskeie grade.

 

GRAAD 12

GRAAD 11

GRAAD 10

GRAAD 9

GRAAD 8

1

Frederik Olivier

91.01%

Pieter Malan

86.30%

Aristo Kruger

84.66%

James Barnard

90.19%

Hannes van Wyk

90.97%

2

Albert van Zyl

88.58%

Wilru Burger

83.55%

Ralph Botha

79.35%

Danie Spamer

87.68%

Thomas Dreyer

88.70%

3

Phillip Falck

85.45%

Danté Casius

78.97%

Tiaan Mollentze

78.03%

Jurian van Santen

86.18%

Connie Nieuwoudt

86.61%

4

Louis-Dirk Human

80.44%

Anrico Bester

73.53%

Christiaan van der Merwe

76.20%

Hannes de Villiers

85.63%

Sebastiaan Swart

84.06%

5

Dian Kenny

77.33%

Eugene Snyders

73.19%

Rynhardt du Plessis

72.35%

Marcus Lotz

83.92%

Ruben Joubert

83.53%

6

Wehan Malan

77.11%

Jaco Otto

73.03%

Johandre Jones

71.01%

Gian Sevenster

81.02%

Albertus Joubert

83.48%

7

Hanro-Daniël van der Merwe

74.52%

Pierre van Santen

72.92%

Seth Ferreira

69.70%

Pierre van Reenen

80.44%

Wicus Stover

79.68%

8

Franco Jones

73.77%

Reinardt Spies

72.69%

Alwyn Dippenaar

69.69%

Johan du Toit

80.28%

Dian van Zyl

79.51%

9

JW Snyman

73.67%

Corné Smith

69.81%

Arno Haasbroek

69.59%

Jean-Pieter du Plessis

79.68%

Divan Burger

77.66%

10

Jimmy Faber

72.47%

Armand Kruger

68.74%

Janru Nieuwoudt

68.96%

Niel Brink

78.91%

Dirk Coetzee

76.89%

Baie geluk aan die manne, maar ook aan elke leerder wat hard gewerk het om die punte te behaal waartoe hy in staat is!                                                                                                      Cobus van Coller

KLEREWINKEL (PEREL SPORT)

Saterdag

28 Julie

08:15 - 11:30

Elke Dinsdag vanaf

31 Julie

17:00 -17:30

Saterdag

18 Augustus

08:15 - 12:00 (Interskole)

                                                                                                                                        Pierre Schoeman

MNR BOLAND : 14 AUGUSTUS

Tyd

19:00

Plek

Loubsersaal

Kaartjies

R80.00

Boland leerders

Gratis

Kaartjies sal vanaf Vrydag 27 Julie beskikbaar wees en dit kan net by Lucia gekoop word.  Geen besprekings word gemaak nie en geen kaartjies is by die deure beskikbaar nie.      René Bester Felder

MANNEDINEE : 15 AUGUSTUS

Die Woensdagaand voor Interskole vind ons jaarlikse mannedinee in die Boland Sentrum plaas.  Drag is netjies informeel en die tyd is 18:30 vir 19:00.  Die gaskunstenaar is Pietman Geldenhuys van Oppie-stoep-faam.  Pietman is ook ‘n oudskolier van Boland Landbou.  Daar is ook ‘n wynveiling waar bottels wyn met rugbyspanfoto’s van die spanne wat interskole speel, opgeveil word.  Die Interskole Gholfspan en Interskole Krieketspan bottels word ook opgeveil.

Die koste beloop R350 per persoon en besprekings kan by Sandra by 021 869 8143 gedoen word. Dit sluit ‘n 3-gang maaltyd en gratis wyn op die tafel in.  Enige belangstellendes is welkom.  Kontak vir Oloff Bergh by 084 620 3981 vir enige navrae.  Die kaartjies se inbetaling kan in die skool se rekening gedoen word.  Verwysing:  Van + Mannedinee.                                                          Oloff Bergh

DAMESAAND : 15 AUGUSTUS

‘n Heerlike maaltyd word by Domaine Brahms aangebied deur die OOV.  Koste beloop R280.00 per persoon.  Slegs kontant sal aanvaar word.  Kaartjies kan gekoop word by Mineke Fourie                        082 528 4055 of in die Snoepie.  Geen kaartjies kan ongelukkig uitgehou word nie.

RUGBY

BOLAND LANDBOU vs SACS

SATERDAG 21 JULIE 2018

SPAN

TELLING

SPELER VD WEDSTRYD

o.14D

 19 – 12

Luan Rademeyer

o.14C

0 – 24

NS Fourie

o.14B

23 – 7

Rohan Bezuidenhout

o.14A

10 – 13

Angelo Daniels

o.15D

12 – 13

Hannes de Villiers

o.15C

54 – 0

Jan Rabe

o.15B

28 – 7 

Johan du Toit

o.15A

8 – 5  

Gustav Laubscher

o.16C

24 – 17

Kurt Loots

o.16B

13 – 12

Jano van Wyk

o.16A

33 – 19

Izak Nel

o.19E

10 – 17

Jaco Otto

o.19D

14 – 34

Freddie Nel

o.19C

27 – 12

Ruan Rabie

o.19B

18 – 12

Jaunu Olivier

o.19A

 47 – 24

JW Snyman

Op Woensdag 1 Augustus speel ons o.15A-rugbyspan om 16:00 teen Northampton School for Boys van Engeland.

SA-SKOLE

PROGAM VIR 10 AUGUSTUS BY BOLAND LANDBOU

12:30

WP o.19 vs OP o.19

14:15

Frankryk o.18 vs Engeland o.18

16:00

SA o.18 vs Wallis o.18

Darren Hendricks asook twee oud-skoliere, Herman le Roux en Henro Meyer speel hier.  Ons nooi al ons ouers en ondersteuners uit om vir Darren en ons oud-skoliere op hierdie dag te kom ondersteun.

INTERSKOLE

Alhoewel dit nog lank is voor ons jaarlikse interskole teen Oakdale, wil ons die volgende inligting deurgee. Op Vrydag 17 Augustus vind die gholf plaas by die Wellington Gholfklub en op Saterdag 18 Augustus die rugby by Boland Landbou. Die o.19A-wedstryd sal om 12:15 begin.

Die voorafgaande week is daar elke aand ‘n geleentheid waar ons gees opbou vir die naweek se aktiwiteite.

INTERSKOLEWEEK SE PROGRAM

DAG

TYD

FUNKSIE

PLEK

MA

13/8

17:30

SPANBRAAIE

(nie A-spanne)

Spelers en afrigters

SENTRUM, RESERVAAT, WONINGS, PLAAS

DI

14/8

19:00

MNR BOLAND

SKOOLSAAL

WO

15/8

19:00

MANNEDINEE EN

DAMESDINEE

BOLAND SENTRUM

DO

16/8

07:30

FOTO’S

Akademie, Sport en Kultuur

SKOOLSAAL

DO

16/8

17:30

A-SPANNE BRAAI

Spelers en Afrigters

(Formeel)

BOLAND SENTRUM

VR

17/8

10:00 – 12:00

 

 

 

10:00

GROOT BRAG

Ouers en belangstellendes is welkom

 

Gholf begin

SKOOLSAAL

 

 

 

WELLINGTON GHOLFKLUB

SA

18/8

08:20

 

12:15

WEDSTRYDE BEGIN

 

O.19A-WEDSTRYD 

BOLAND LANDBOU

 

BOLAND LANDBOU vs STELLENBERG

SATERDAG 28 JULIE 2018

A-VELD   PAARDEBERG

B-VELD   GROENBERG

 

 

o.19D

08:20

 

 

o.19C

09:30

o.19B

10:40

o.16A

10:40

o.19A

12:00

 

 

 

C-VELD   TAFELBERG

D-VELD   PAARLBERG

o.15B

08:20

o.16B

08:20

o.15A

09:30

o.16C

09:30

o.15C

10:40

o.19E

10:40

E-VELD   KASTEELBERG

o.14B

08:20

o.14A

09:30

o.14C

10:40

 

C J FOURIE

SKOOLHOOF

2018-07-27