Omsendbriewe

OMSENDBRIEF 26 VAN 2019

INTERSKOLE

Baie dankie aan al ons ouers en oud-skoliere wat ons ondersteun het tydens interskole 2019.  Alhoewel dit ‘n langnaweek was, is ons dankbaar vir almal wat die moeite en onkoste aangegaan het om ons skool en seuns te ondersteun.

Ek glo dat dit baie waardeer word, al word dit nie noodwendig deur die seuns gesê nie.  Baie geluk aan al die spanne wat deursettingsvermoë gewys het en die swart trui op ‘n beter plek gelaat het.  Een uitstaande eienskap van 2019, is dat ons seuns nooit ophou glo en speel het vir hulle span en spanmaats nie. 

Ons is opgewonde om volgende week te begin met ons somerprogram en wens alle sportmanne sterkte toe. 

MNR BOLAND

Een van die hoogtepunte tydens die Interskole-week, is die kies van Mnr Boland.  Baie geluk aan Wilru Burger (Mnr Boland 2018), Herman Fourie (2de) en Corné Smith (3de).  Jan Laubscher is aangewys as Mnr Persoonlikheid en Jaunu Olivier as Mnr Fotogenies.

Ons wil net vir Marcelle Brink en haar span bedank vir al hulle moeite en harde werk.  Wees verseker dat die seuns dit baie waardeer het.                                                                                                           Lizanne Ferreira

VOORKOMS VAN ONS LEERDERS

In ’n poging om ons leerders se voorkoms op die standaard te hou waarop ons as Landbouers kan trots wees, vra ons die samewerking van ons ouers in die volgende verband.

Kom ons maak seker dat ons seuns ’n skoenpolitoerstel het om hulle skoene skoon te maak, ’n lap om hulle baadjies na ’n dag by die skool af te vee en netjies in sy kas te kan ophang en ’n skeermes en skeerroom vir ’n gladde en netjiese voorkoms.  Aangesien ons seuns baie aktief is, sweet hulle baie. Maak asseblief seker dat hulle deodorant het.

Kom ons moedig ons seuns aan om te alle tye trots te wees op hul voorkoms.  Baie dankie vir u samewerking in hierdie verband.                                                                                                                   Prieur du Plessis

MA-EN-SEUNOGGEND: 30 AUGUSTUS 2019

Kaartjies is by Lucia by die finanskantoor beskikbaar tot 23 Augustus 2019.  Kaartjies se geld kan elektronies na die skoolrekening oorbetaal word.  Verwysing:  Ma/Seun + Van.  Stuur asseblief bewys van betaling na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Die kaartjie moet saamgebring word na die funksie vir ‘n gelukkige trekking.

PRYSUITDELING – BEKERS

Sal al die leerlinge wat verlede jaar by die prysuitdeling bekers ontvang het, dit asseblief terugbring skool toe.  Maak asseblief seker dat dit duidelik gemerk is om verwarring te voorkom, bv. plak ‘n papiertjie met jou naam en waarvoor jy die beker ontvang het, binne-in.  Ons sal dit waardeer as dit skoon terugkom.  Julle kan dit by ontvangs ingee.                                                                                                                    Ronél Bernardo

JAARBLAD

Die jaarblad dien elke jaar as ʼn vertoonvenster vir Boland Landbouskool en stel al ons aktiwiteite op ʼn besondere manier voor.

Ons gee ouers die geleentheid om ʼn bladsy in die boek te borg.  Ons soek ouers wat bereid is om ʼn bladsy teen R600/bladsy te koop.  Dit beteken dat ons die naam van die ouers en die leerder aan die onderkant van die bladsy aanbring as erkenning van u bydrae.

Dit sal soos volg daar uitsien:

Piet en Anna Joubert: Jannie Joubert 11A

Albei of een van die ouers se name kan aangebring word.

Indien u belangstel, kan u die bladsy bespreek deur te e-pos na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. of Lucia te kontak by 021-869 8143.  Die geld kan in die skool se rekening (ABSA 400 390 304) betaal word met u naam en jaarblad as die verwysing.  Die sluitingsdatum is 20 Oktober 2019.  Ons hoop u sal die inisiatief ondersteun.

                                                                                                                                    Johan van der Merwe

RUGBY

UITSLAE

BOLAND LANDBOU vs OAKDALE

10 AUGUSTUS 2019

SPAN

TELLING

SPELER VAN DIE WEDSTRYD

o.14D

22 – 12

Erich Gilmore

o.14C

7 – 14

Albert Basson

o.14B

7 – 7

Charles du Plessis

o.14A

12 – 12

Alru Gous

 

 

 

o.15D

0 – 5

Stephan Falck

o.15C

10 – 14

Jan-Dirk Coetzee

o.15B

5 – 22

Francois du Toit

o.15A

13 – 5

Freddie Dreyer

 

 

 

o.16D

5 – 10

Tiaan Rentzke

o.16C

5 – 42

Colin Hayes

o.16B

10 – 20

Gian Badenhorst

o.16A

14 – 34

Evart Swanepoel

 

 

 

o.19F

0 – 12

Wilru Burger

o.19E

7 – 10

Ruan Visser

o.19D

15 – 12

Lian Slabber

o.19C

14 – 16

Fabrizio Linnert

o.19B

22 – 36

Christoff van Zyl & Hubert de Villiers

o.19A

26 – 23

Hen-Ko Smuts

 

J N B VAN COLLER

Wnd SKOOLHOOF

2019-08-16