Omsendbriewe

OMSENDBRIEF 30 VAN 2017

MERIETELYS SEPTEMBER-EKSAMEN

Die volgende leerders het goed presteer tydens die September 2017-eksamen en is onder die top tien kandidate van hul onderskeie grade.

 

GRAAD 12

GRAAD 11

GRAAD 10

GRAAD 9

GRAAD 8

1

Roux Walters

Frederik Olivier

Pieter Malan

Aristo Krüger

90.23%

James Barnard

91.80%

2

FJ de Kock

Phillip Falck

Danté Casius

Ralph Botha

88.92%

Danie Spamer

89.14%

3

Carel Nel

Michel Visser

Wilru Burger

Marco de Witt

81.54%

Jurian van Santen

85.52%

4

Adriaan Basson

Louis-Dirk Human

Eugene Snyders

Luhan Steyn

80.85%

Junior Steyn

83.97%

5

Luhan van Wyk

Albert van Zyl

Jaco Otto

Arno Haasbroek

80.68%

Marcus Lotz

83.87%

6

Danté Parsons

Dian Kenny

Hugo Smit

Rynhardt du Plessis

79.97%

Emiel Smit

82.13%

7

Christiaan Orffer

Jimmy Faber

Pierre van Santen

Tiaan Mollentze

79.23%

Johan du Toit

82.03%

8

Franco Venter

Philip du Toit

JG Vlok

Seth Ferreira

75.9%

Niel Brink

81.80%

9

Francois du Toit

Wehan Malan

Yorique Agullhas

Johandre Jones

75.85%

Hannes de Villiers

81.14%

10

Erich Ungerer

Hanro-Daniël van der Merwe

Reinardt Spies

Janru Nieuwoudt

75.29%.

Christoff Fourie

80.29%

Baie geluk aan die manne, maar ook aan elke leerder wat hard gewerk het om die punte te behaal waartoe hy in staat is!                                                                                                                                     Cobus van Coller

JAARBLAD

U het nog tyd tot Maandag 16 Oktober om ‘n bladsy in die jaarblad te borg.

Dit sal soos volg daar uitsien:

Piet en Annie Alberts: Jannie Alberts 11A

Albei of een van die ouers se name kan aangebring word.

Indien u belangstel, kan u die bladsy bespreek deur te e-pos na This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. of Sandra te kontak by 021-869 8143.  Die geld kan in die skool se rekening (ABSA 400 390 304) betaal word met u naam en jaarblad as die verwysing.  Sluitingsdatum is 16 Oktober 2017.  Ons hoop u sal die inisiatief ondersteun.                                                                                                                                                     Johan van der Merwe

PRYSUITDELING:  WOENSDAG 18 OKTOBER 2017

Die jaarlikse prysuitdeling word op Woensdag 18 Oktober 2017 in die Loubsersaal by die skool gehou.  Ons nooi alle ouers hartlik uit om hierdie besonderse geleentheid saam met ons te kom deel.  Die verrigtinge sal stiptelik om 19:00 begin.

Alle ouers word uitgenooi na 'n geselligheid in die Boland Sentrum na afloop van die prysuitdeling.

                                                                                                                                                  Marilize Jordaan

GRAAD 9 OUERAAND:  WOENSDAG 25 OKTOBER 2017

Ons herinner alle graad 9’s en hul ouers aan die oueraand op 25 Oktober om 18:30.  Tydens die geleentheid sal u meer duidelikheid kry oor die vakkeuses van graad 10.                                                                  Marilize Jordaan

BEGROTING 2018

Ons is tans besig om die begroting vir 2018 te finaliseer en wil u herinner aan die ouervergadering wat op Vrydag 27 Oktober om 12:30 in die skoolsaal gehou sal word.  Ons maak staat op u teenwoordigheid.                Irma Greyling

SPORT

KRIEKET

0/19 A-kriekettoer na Punt krieketfees

Die eerste krieketspan het vanaf 29 September tot 3 Oktober 2017 na Mosselbaai getoer.  Die span kon drie van hulle vier wedstryd wen, met ‘n paar goeie individuele prestasies.  Die uitslae is as volg:

  • 29 September 2017 vs Langenhoven Gimnasium (Oudtshoorn)

L/Gim                                         222/8

Philip du Toit                              3/15

Thinus Wille                               2/30

Boland Landbou                         227/6

Gavin Mills                                 116*

Daniël Naudé                              54

Boland wen met 4 paaltjies

  • 30 September 2017 vs Glenwood House (George)

Boland Landbou                         168/10

Gavin Mills                                 36 (31)

Marais Schutte                           29 (24)

Marchin Jeftha                           27 (67)

Glenwood House                        113/10

Johan du Toit                             3/8

Thinus Wille                               3/19

Gavin Mills                                 2/28

Boland wen met 55 lopies

  • 2 Oktober 2017 vs Worcester Gimnasium (Oudtshoorn)

W/Gim                                       156/10

Philip du Toit                              3/0

Johan du Toit                             2/18

Eugene Snyders                         2/24

Boland Landbou                         63/10

Francois du Toit                          14

W/Gim wen met 55 lopies

  • 3 Oktober 2017 vs Sentraal Bloemfontein (Mosselbaai)

Sentraal Bloem                           99/10

Eugene Snyders                         3/14

Marchin Jeftha                           2/10

Rudnicht Moses                         2/19

Boland Landbou                         102/3

Gavin Mills                                 43*

Boland wen met 7 paaltjies

Beste kolwer  :  Gavin Mills                     209 lopies                                 Gem:104

Beste bouler   :  Johan du Toit                 8 paaltjies vir 50 lopies              S/R 13,5

Ons O/15 A-krieketspan het die afgelope vakansie deelgeneem aan die Kwagga T20-toernooi by Outeniqua.  Hulle het 6 wedstryde gespeel waarvan hulle 4 gewen het.

-      Boland vs Framesby

Boland                                      109/3

Jannes Boshoff                        48*

Framesby                                 110/5

Niel Brink                                  2/19

Jurian van Santen                      1/19

Boland verloor met 5 paaltjies

-      Boland vs Outeniqua

Outeniqua                                 133/5

Jurian van Santen                      2/16

Boland                                      113/6

Christiaan du Toit                      29

Danie Spamer                           28

Boland verloor met 20 lopies

-      Boland vs SWD HUB

Boland                                      119/8

Jacques Theron                         29

Jurian van Santen                      28

SWD HUB                                 104/4

Schalk van Schalkwyk               2/8

Simon Joubert                           2/11

Boland wen met 16 lopies

-      Boland vs Brandwag

Brandwag                                 94/6

Niel Brink                                  2/9

Jurian van Santen                      2/26

Boland                                      95/9

Christiaan du Toit                      26

Jurian van Santen                      24

Boland wen met 1 paaltjie

-      Boland vs Curro

Boland                                      150/7

Christiaan du Toit                      56*

Jacques Theron                         36

Curro                                        93/10

James Barnard                          2/5

Schalk van Schalkwyk               2/11

Boland wen met 57 lopies

-      Boland vs Newlands Cricket School

NCS                                         111/6

Schalk van Schalkwyk               2/13

Niel Brink                                  2/15

Boland                                      114/8

Hugh Davey                              28

Jannes Boshoff                        20

Boland wen met 2 paaltjies

Uitblinkers vir die span: Christiaan du Toit (127 lopies) en Niel Brink (7 paaltjies).

Boland eindig 3de in hierdie toernooi. 

JEUGSKOU

Wilhelm van Noordwyk het gedurende die September-vakansie deelgeneem aan die SA-Jeugskoukampioenskappe in Bathurst.

Wilhelm het ‘n 4de plek verwerf in die individuele vleisskaap-afdeling en ‘n 1ste plek in die groepklas.  Baie geluk!

                                                                                                                                            Schoeman du Preez

ATLETIEK

Die jaarlikse toer na Hoërskool Punt het Saterdag 30 September (gedurende die vakansie) plaasgevind waar ons atlete die seisoen afgeskop het met ‘n paar goeie resultate teen sterk kompetisie.  Uit 35 deelnemende skole het ons 5de geëindig.  Boland Landbou het 4 goue medaljes, 5 silwer medaljes en 3 brons medaljes verower.

Naam

Van

Ouderdom

Item

Uitslag

Plek

Rekord

Marco

De Witt

0/15

Hamergooi

51,47m

1

 

Marco

De Witt

0/15

Hoogspring

1,72m

2

 

Marco

De Witt

0/15

Gewigstoot

14,2m

2

 

Aldo

Rautenbach

0/15

800m

2:09,34

1

Byeenkoms-rekord

Aldo

Rautenbach

0/15

1 500m

4:32,44

1

 

Aldo

Rautenbach

0/15

400m

57,62 sek

3

 

Keithan

Oliphant

0/14

3 000m

11:07 sek

2

 

 

 

0/14

1 500m

5:04 sek

2

 

Philip

Theron

0/14

3 000m

11:20 sek

3

 

Jaunu

Olivier

0/17

Diskus

43,81m

2

 

 

 

0/17

Gewigstoot

14,37m

3

 

Raad

Basson

0/19

Hamergooi

42,87m

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BEPALINGS

TENNIS

Hierdie naweek bied ons die twaalfde Boland Landbou Tennisfees aan.  Twaalf skole van regoor die land neem deel.  Vanjaar neem Bredasdorp, Durbanville, HTS Middelburg, HJS, Marlow, Midstream, Oakdale, Paarl Gim, Paul Roos, Pearson, Wynberg Boys High en ons eie span deel.  Ons wens ons manne baie sterkte toe.  Die spelers is Albert de Jongh, Hanro-Daniël van der Merwe, George-Louis Beukes, Phillip Falck, Danie Zeeman, Louis-Dirk Human, Juan Joubert en Thys Kitshoff.

KRIEKET

Program:

Saterdag 14 Oktober O/19 A vs Somerset College (weg)

Saterdag 14 Oktober O/15 A vs Somerset College (weg)

 

C J FOURIE

SKOOLHOOF

2017-10-13